Heeft u last van een daklekkage in Deventer? Of merkt u vochtplekken, een muffe geur of verkleuringen op het plafond? Dan is snel handelen belangrijk. Een lekkage die niet op tijd wordt aangepakt, veroorzaakt in korte tijd schade aan isolatie, houtwerk en constructie. Onze dakdekkers zijn actief in heel Deventer en omgeving en staan binnen 24 uur bij u op de stoep voor een gratis dakinspectie.
Minimaal 10 jaar garantie op onze werkzaamheden.
Gespecialiseerd in betonnen en keramische dakpannen
Binnen 24 uur een vrijblijvende dakinspectie
Deventer heeft een gevarieerd woningbestand: van karakteristieke grachtenpanden en jaren-30-woningen in de binnenstad tot naoorlogse rijtjeshuizen in Keizerslanden en nieuwbouw in Colmschate. Elk type woning heeft zijn eigen kwetsbaarheden als het op daklekkages aankomt. Oudere woningen in wijken zoals de Binnenstad, Bergkwartier en Zandweerd hebben vaak daken met verouderd lood, versleten nokvorsten of zinken goten die na tientallen jaren dienst toe zijn aan vervanging of reparatie. In nieuwere wijken zoals Colmschate en Steenbrugge zien we juist lekkages rond dakramen, ventilatieopeningen en aansluitingen van platte dakdelen, plaatsen waar de afdichting na enkele jaren kan verzwakken.
Daarbij speelt het klimaat in de IJsselstreek een rol. Deventer ligt in een gebied waar neerslag en wind vanuit meerdere richtingen kunnen invallen. Dat zorgt voor specifieke belasting op dakoverstekken, nokken en aansluitingen van schoorstenen.
Een lekkage zit zelden precies op de plek waar u vocht ziet. Water zoekt altijd de weg van de minste weerstand en kan meters ver reizen voordat het zichtbaar wordt op een plafond of muur. Onze werkwijze is daarom altijd grondig.
We beginnen met een visuele inspectie van het hele dak: pannen, nok, goten, loodaansluitingen, schoorstenen en dakramen. Daarna bekijken we de situatie van binnenuit: welke richting toont het vocht, en wanneer speelt de lekkage zich af, alleen bij regen, ook bij wind, of continu? Op basis daarvan kunnen we de meest waarschijnlijke oorzaak al sterk inperken. Als de lekkage verborgen is of meerdere mogelijke oorzaken heeft, zetten we infraroodcamera’s in. Warmteverschillen in het dakmateriaal of de isolatie verraden precies waar vocht zich heeft opgehoopt, ook als er aan de buitenkant niets te zien is. Zo vinden we het lek in één keer, zonder onnodig hakken of zoeken.
In de jaren dat we actief zijn in de regio Deventer zien we steeds terugkerende oorzaken:
Versleten of gebroken dakpannen zijn de meest voorkomende oorzaak, vooral op oudere woningen in de Binnenstad en het Bergkwartier. Een enkele gebroken pan kan al genoeg zijn om bij hevige regen water binnen te laten.
Verouderd lood rond schoorstenen en dakdoorgangen. Lood heeft een lange levensduur, maar na 30 tot 40 jaar kan het scheuren of loslaten. Dit zien we veel in de oudere woningvoorraad rond de Brink en de historische binnenstad.
Slijtage van dakgoten en hemelwaterafvoeren. Als goten verstopt raken door bladeren of gaan lekken bij de verbindingsstukken, loopt water langs de gevel en dringt het de spouwmuur binnen.
Aansluitingen van dakramen en ventilatiepijpen. Vooral in de nieuwere wijken van Deventer zijn dit kritieke punten. De rubber of bitumen afdichting rondom kan na verloop van tijd verharden en scheuren.
Beschadigde nokvorsten. Wind kan de nokvorsten loswerken, waarna water vrij spel heeft aan de bovenkant van het dak.
Onze dakdekkers die in Deventer werken kennen het woningbestand van de stad. Ze weten welke problemen er spelen in oudere buurten en hoe nieuwere constructies zich gedragen. Dat lokale inzicht maakt een verschil bij het snel en correct vaststellen van de oorzaak.
Na de inspectie krijgt u een heldere terugkoppeling: wat is de oorzaak, wat is de oplossing, en wat zijn de kosten. Geen verrassingen achteraf. Als de reparatie wordt uitgevoerd, geven we minimaal 10 jaar garantie op ons werk.
We werken in heel Deventer, inclusief de Binnenstad, Bergkwartier, Keizerslanden, Zandweerd, Rivierenwijk, Voorstad, Colmschate en Steenbrugge.
Bij een actieve lekkage plannen we binnen 24 uur een gratis dakinspectie in. We zijn dagelijks actief in Deventer en kunnen ook bij spoed snel ter plaatse zijn.
Ja. Naast Deventer werken we ook in Bathmen, Diepenveen, Schalkhaar, Wilp en andere plaatsen in de gemeente Deventer en de directe omgeving.
De kosten hangen af van de oorzaak en de omvang van de schade. Een kleine reparatie aan een gebroken pan of loodaansluiting is iets heel anders dan het vervangen van een deel van de dakbedekking. Daarom doen we altijd eerst een gratis inspectie, zodat u een eerlijke prijs krijgt voordat er iets wordt gedaan.
Dan gebruiken we infraroodcamera’s. Deze techniek maakt vocht in het dakpakket zichtbaar zonder dat er iets gesloopt hoeft te worden. Zo vinden we ook verborgen lekkages snel en efficiënt.
Ja. Op alle reparaties geven wij minimaal 10 jaar garantie. U kunt ons ook aanspreken als er achteraf toch iets niet klopt.
Binnen 24 uur een vrijblijvende dakinspectie
10+ jaar garantie op onze werkzaamheden.
Mail:
Tel: 085-1306272